Procedúry

Jaskynný parný kúpeľ „parenica“

Parný kúpeľ, alebo Parenica, je európsky unikát a zároveň to najkrajšie a najvzácnejšie, čo v termálnych kúpeľoch môžete nájsť. Priamo v jaskyni vyviera horúci prameň liečivej minerálnej vody, ktorá má 42 stupňov Celzia. Z nej sa rokmi vytvoril veľký travertín s vápencovými kvapľami. Tak ako sa v jaskyni nemožno kvapľov dotýkať, tu medzi nimi sedíte a to vytvára nezabudnuteľnú atmosféru. Vo vode sa dá vydržať najviac 15 – 20 minút. Po kúpeli nasleduje klasická masáž alebo príjemný oddych s relaxačnou hudbou v odpočivárni v prostredí prírodnej skaly. Voda je s vysokým obsahom kalcia a magnézia, vynikajúca na pohybové ústrojenstvo, kosti, svaly a kĺby. Je tiež výborná na kožu a má hydratačný účinok.

 

Wellness Saunový svet

Nachádza sa asi 100 m od domu v kúpeľnom dome Relax Thermal. Saunový svet vám ponúka:

 •   3 parné aromasauny
 •   Fínsku saunu
 •   Infrasaunu
 •   Tepidárium s vyhrievanými kamennými kreslami
 •   Ľadopád
 •   Sprchovú oázu s vedrami odvahy
 •   Termálny bazén

Možnosť dokúpiť si masáže, whirpool, ozonoterapiu, škótske streky a pod.

 

Soľná jaskyňa

Liečivý účinok soli a v nej obsiahnutých minerálov je známy už stáročia. Odporúčajú sa prechádzky pri mori, hlavne za rána alebo po dobrom vlnobití, kedy je ovzdušie ionizované a nabité prvkami jódu a soli. Ak Vám nie je umožnené odcestovať na dlhšiu dobu k moru, rovnaké terapeutické možnosti Vám dáva SOĽNÁ JASKYŇA. V jej ovzduší vládne výnimočná mikroklíma, tešiaca sa jedinečnej bakteriologickej čistote. Trojtýždňovému pobytu pri mori je ekvivalentný 7 až 10-násobný 45-minútový pobyt v jaskyni.

Použitím veľkého množstva soli z Jordánskeho mora sa dosahuje vysoká ionizácia a unikátna, na minerály bohatá mikroklíma. Pri vlhkosti 45 – 60% sa uvoľňujú minerálne látky a stopové prvky, ako jód, meď, železo, vápnik, draslík, sodík a horčík, ktoré sa počas liečebných kúr (liečba ani prevencia nie je jednorazová záležitosť) prirodzenou cestou slizničného vstrebávania dostávajú do organizmu a zásobujú ho týmito nenahraditeľnými zložkami, bezpodmienečne potrebnými pre dobré zdravie, výkonnosť a celkovú prosperitu všetkých vekových kategórií.

Soľná jaskyňa má pozitívny vplyv pri liečení:

 •   horných a dolných dýchacích ciest (nos, hrtan, hrdlo, dutiny, priedušky)
 •   zníženej činnosti štítnej žľazy
 •   srdcovo-cievnych ochorení (vysoký krvný tlak, doliečenie po infarkte myokardu, po cievnej mozgovej príhode)
 •   chorôb tráviaceho traktu (vredová choroba žalúdka a dvanástnika, Crohnova choroba, nešpecifický zápal hrubého čreva)
 •   chorôb dermatologických (zápaly kože, alergie, psoriáza, nemokvajúce ekzémy)
 •   dysfunkcie vegetatívneho nervového systému
 •   neurózy, stresu a stavov vyčerpania
 •   spomaľuje proces starnutia

 

Kúpeľ Márie Terézie

Termálny liečivý minerálny kúpeľ v novozrekonštruovanom bazéne v antickom štýle sa nachádza v Kúpeľnom dome Central. Teplota vody je 37°C a 39°C, takže je vhodná aj pre ľudí s vysokým krvným tlakom a deti. Liečivá voda pôsobí blahodárne na pohybové ústrojenstvo. Kúpeľ trvá 30 minút, po kúpeli nasleduje zábal a relax.

Zdroj: Kúpele

 

Masáže relaxačné a klasické

Lávové kamene – HOT STONE masáž

Masáž celého tela teplými lávovými kameňmi a teplým havajským olejom. Nezabudnuteľný pocit!

Kráľovská olejová masáž

Indická masáž celého tela teplým olejom s relaxačnými a antidepresívnymi účinkami. Táto masáž napomáha celkovej harmonizácii tela a duše, uvoľňuje stuhnuté svaly, zvyšuje telesnú výkonnosť a zlepšuje kvalitu spánku. K dosiahnutiu týchto účinkov sa používajú špeciálne oleje s obsahom korienkov a byliniek.

Indická masáž hlavy

Táto masáž uvoľňuje napätie a stres, únavu, vedie k okamžitej úľave a tiež podporuje rast a kvalitu vlasov. Masírujú sa hlavne hlavne dôležité energetické centrá na hlave, tvári a šiji. Po niekoľkých opakovaniach dokáže zastaviť migrénu.

Manuálna lymfodrenáž

Veľmi jemná odborná masáž po povrchu tela krúživými pohybmi v smere toku lymfy. Lymfodrenáž má celkom iný postup ako klasická masáž, rozprúdením lymfatického obehu má detoxikačný účinok.

Zdroj: Kúpele

 

RAŠELINOVÉ ZÁBALY, LYMFODRENÁŽ

Rašelinové zábaly

Príjemne teplé rašelinové pláty sa používajú na prehriatie svalov na chrbte alebo v krížovej oblasti. Indikácie:

 • utlmujú bolesti kĺbov
 • uvoľňujú svalové napätie
 • odstraňujú blokády chrbtice
 • zväčšujú pohyblivosť kĺbov

   Prístrojová lymfodrenáž

   Tlaková masáž pomocou drenážnych nohavíc s 12 komorami, postupne napúšťanými vzduchom. Zlepšuje metabolizmus celého organizmu, odstraňuje dôsledky nesprávnej životosprávy a nedostatku pohybu, ktoré majú za následok zlú látkovú výmenu. Drenážou sa uvoľnia lymfatické uzliny a spriechodnia tak cievy, čím sa odpadové látky a toxíny prostredníctvom obličiek dostanú z tela von.

   Lymfodrenáž napomáha znižovaniu telesnej hmotnosti, zoštíhľovaniu problematických partií, odstraňovaniu celulitídy a lymfatických opuchov. Pri kŕčových žilách sa neodporúča.

   Zdroj: Kúpele